Popoludnie medzi seniormi

Aktívny život v komunite je pre niektorých seniorov prirodzený, iným musíme v boji s osamelosťou pomôcť. SILVERGON bol pozvaný na stretnutie Jednoty dôchodcov v mestskej časti Bratislava-Rača.

So seniormi sme strávili príjemné popoludnie v komplexe BIVIO a rozprávali na tému „Sociálna izolácia a osamelosť“. Táto problematika je dosť závažná a má negatívny vplyv na zdravie človeka. Podľa výskumov, sociálna izolácia a osamelosť zvyšuje riziko úmrtia o 26 %, je 2-krát väčším problémom ako obezita a rovnako škodlivá ako 15 cigariet denne.

Seniorom sme dali pár rád ako bojovať s osamelosťou a informovali ich, ako im pri tom môže pomôcť naša spoločnosť SILVERGON. Prednášku sme ukončili vedomostným kvízom, v rámci ktorého dvaja výhercovia získali knihu krížoviek a všetci účastníci malú sladkú odmenu.

Spoločnosť SILVERGON je priateľom seniora a jeho rodiny. Poskytuje osobnú asistenciu pri činnostiach, ktoré pre zrelšiu vekovú skupinu už môžu byť ťažšie alebo nebezpečné (ako napr. upratovanie, varenie, nákupy), prevenciu proti osamelosti a sociálnej izolácii (zabezpečí pravidelné audio/video hovory, spoločnosť pri prechádzkach v prírode, či kultúrnych podujatiach) a zároveň  pomáha spriateliť sa s modernými technológiami (dodá a inštaluje tablet a individuálne zaškolí na prácu s tabletom a internetom). Svojimi činnosťami uľahčuje rodine starostlivosť o seniora a zamedzuje stresu z nerovnováhy medzi pracovným a súkromným životom. Asistenčné služby pre seniorov je možné objednať online, na pár klikov cez náš e-shop.

Táto webová stránka používa súbory cookies. Prečítajte si viac o spôsobe ich použitia.