Ako môžeme pomôcť svojim rodičom?

Keď ste vyrastali, vaši rodičia boli superhrdinovia, ktorí vás stále ochránili a vedeli odpovedať na každú výzvu života.

Možno je ťažké a mätúce teraz vidieť, ako ľudia ktorí tu boli vždy pre vás, potrebujú pomoc a starostlivosť, aby zvládli činnosti ktoré kedysi zvládali s ľahkosťou, že aj oni starnú a potrebujú svoju vlastnú podporu.

Ešte ťažšie môže byť rozhodnutie, či pomôcť svojmu rodičovi zostarnúť v jeho domove, alebo prejsť do zariadenia asistovaného bývania alebo domova dôchodcov. Pamätajme však, že pre seniorov existuje nespočetné množstvo výhod starnutia doma! Štúdie tiež ukázali, že seniori, ktorí starnú v domácom prostredí, žijú pohodlnejšie a majú lepší zdravotný stav. Starnutie v pohodlí a bezpečí domova je pohodlné pre seniorov a ich rodinu a umožňuje seniorom žiť podľa svojich predstáv, v prostredí, ktoré je im známe a bezpečné.

Čo môžete urobiť, aby ste pomohli svojim rodičom zostarnúť pohodlne, bezpečne a nezávisle? Tu je niekoľko dôležitých nápadov, ktoré by ste mali mať na pamäti, keď hľadáte spôsoby, ako pomôcť svojmu blízkemu zostať doma dlhšie:

  • zabezpečiť, aby si sa necítil sociálne izolovaný a mal pravidelný kontakt s vonkajším svetom a s novými ľuďmi, či už osobne, alebo prostredníctvom audio/video rozhovorov
  • zabezpečiť možnosť dopravy na spoločenské stretnutia, návštevy lekára a pod.
  • možnosť aktívne a bezpečne používať moderné technológie s prístupom na internet
  • pomoc s upratovaním a praním
  • pomoc pri nákupe a príprave jedla
  • zabezpečiť manažment liekov a pripomienky cvičenia

Tieto činnosti by sa mali vykonávať pravidelne, ideálne plánovane, tak, aby Váš milovaný senior bol neustále aktívny, ale bez stresu. Je dôležité, aby mal pocit, že je súčasťou sveta a nie je zo súčasného diania vylúčený.

Je úžasné, ak túto asistenciu môžete s prihliadnutím na svoju zaneprázdnenosť poskytnúť vy sami. Ak ste však príliš zaneprázdnený, obráťte sa s dôverou na nás.

Sme spoločnosť zaoberajúca sa osobnou asistenciou pre seniorov v ich domácom prostredí, v oblasti Bratislavy a blízkeho okolia. Prostredníctvom našej podpory, starostlivosti a priateľstva umožňujeme seniorom viesť aktívny a obohatený životný štýl, spájať ich s ich komunitou a zároveň pestovať zmysluplné vzťahy.

Naši pracovníci poskytnú bezplatné posúdenie vašej aktuálnej situácie priamo u vás doma a vo väčšine prípadov dokážeme začať pracovať už za pár dní. Chápeme, že každá situácia je jedinečná, preto poskytujeme aj individuálny plán starostlivosti.

Táto webová stránka používa súbory cookies. Prečítajte si viac o spôsobe ich použitia.